С използването на сайта Вие приемате, че използваме "бисквитки" за подобряване и персонализиране на съдържанието, както и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. Съгласявам се
Националите в алпийските ски Калин Златков и Анина Цурбриген записаха престижни победи в стартовете от календара на ФИС в Перито Морено (Арж). Калин спечели слалома с преднина от 0,90 сек пред втория Адам Палмър (Шв). Трети на 1,37 сек е Саша Ауриао (Фр). Другият ни национал, Константин Стоилов също се представи силно, като зае четвърто място, но в първия слалом в аржентинския курорт. Той изостана само на 0,20 сек от третия Юле Лораш (Фр). Първи е Адам Палмър (Шв).
Националката ни Анина Цурбриген спечели с лекота гигантския слалом в Перито Морено. Тя изпревари с 0,80 сек втората Стеси Триподи (Фр). Трета на 0,99 сек е Мариолайн Олиер (Фр).З
Златков, Стоилов и Цурбриген направиха ползотворна едномесечна подготовка в аржентинския курорт.
Точно 87 таланти в алпийския сноуборд взеха участие днес в петото издание на Купа „Радо Янков“
Владимир Зографски зае 23-о място в последния старт от най-силния си сезон в Световната купа. На 240-метровата шанца „Леталница братя Горишек“ най-добрият ни състезател направи два скока от по 214.5 метра, за които получи общо 377,5 точки.
Владимир Зографски завърши на 25-то място на Световната купа по ски полети в Планица (Словения).