С използването на сайта Вие приемате, че използваме "бисквитки" за подобряване и персонализиране на съдържанието, както и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. Съгласявам се

Водещите български скиори започнаха подготвителния си лагер на сняг на глетчера Саас-Фе (Швейцария).

Най-добрият ни алпиец, Алберт Попов започна първия си лагер на сняг от подготовката за новия сезон.

Днес приключва първият лагер по физическа подготовка от подготвителния период на националния отбор по ски алпийски дисциплини.

Националите ще тренират до Гергьовден на Банско

Националните отбори в алпийските ски започнаха от 2 май тренировъчен лагер в ски зона Банско.

Хадалин спечели първия гигантски слалом в Банско

Световният вицешампион в алпийската комбинация от Оре 2019, Стефан Хадалин спечели първия гигантски слалом за ФИС, проведен днес в ски зона Банско.

Златков и Вукадинова са шампиони на България на Супер-Г

Камен Златков (Мотен) и Ева Вукадинова (Боровец) са шампиони на България в скоростните дисциплини - супергигантски слалом.

Скиори от 19 нации очаровани от пистите в Банско

Условията за ски в Банско са перфектни независимо, че е краят на месец март.

Словенец спечели слалома на Мексико в Банско

Словенският скиор Тижан Маровт спечели слалома на Мексико, който бе от календара на ФИС и се проведе в Банско.

Камен Златков взе титлата в слалома

Камен Златков ("Мотен") спечели титлата в слалома от откритото държавното първенство на алпийците в Банско.

Попов и Вукадинова са шампиони на България в гигантския слалом

Алберт Попов ("Мотен") и Ева Вукадинова ("Боровец") спечелиха, днес в Банско, титлите в гигантския слалом от държавното първенство по ски алпийски дисциплини.

Словак и сръбкиня са №1 на гигантски слалом за купа "Пирин"

Словашкият алпиец, Самуел Ревуки и Петра Вельекович (Сърбия) спечелиха гигантските слаломи за купа "Пирин"

Камен Златков спечели слалома за купа "Пирин"

Камен Златков спечели днешния слалом за купа "Пирин", проведен в Банско

"Юлен" спечели и четирите титли в слалома от държавното първенство на най-младите

Най-добрите 75 алпийци при децата (до 14 и 16 г) стартираха в дисциплината слалом от втория ден на държавното първенство, което се провежда на писта "Витошко лале".

Ева Вукадинова с подиум в Словения

Ева Вукадинова зае второ място на слалом в националното първенство на Словения при девойките.

Алберт Попов и Ивайло Борисов са спортист и треньор №1 за месец януари

На специална церемония в Пресклуб „България“, най-добрият ни скиор Алберт Попов и неговият треньор Ивайло Борисов бяха наградени за спортист и треньор №1 за месец януари

Витоша приема държавното първенство по ски на младите алпийци

Днес на Витоша стартира държавното първенство по ски алпийски дисциплини при момичетата и момчетата младша и старша възраст (до 14 и до 16 години).

Алберт Попов влезе във финалите на Световната купа

България ще има за първи път свой състезател във финалите на Световната купа по ски в Солдеу (Андора).

"ЮЛЕН" с четири победи за купа "Пиба"

Младите скиори на "Юлен" постигнаха 4 победи в днешните стартове в гигантския слалом за купа "Пиба", които са валидни на ФИС и се проведоха в Банско.

България с трима състезатели за слалома в Оре

България ще има трима алпийци в слалома при мъжете на Световното в Оре (Шв).

181 деца се състезаваха за купата "Витоша ски"

181 деца от 16 ски клуба участваха в състезанието по гигантски слалом за купата на "Витоша ски", което се проведе на писта "Витошко лале 1" в сряда.

Българският скиор алпиец Калин Златков се нареди девети в слалома в Сараево.

Българският скиор алпиец, Калин Златков се нареди девети в слалома, на продължаващия в Сараево, Европейски младежки олимпийски зимен фестивал.

Българските национали по ски пътуват за Оре

Българските национали по ски и треньорският щаб отпътуваха днес за Оре (Шв), където ще вземат участие в световното първенство на алпийците.

Подариха чанове на топ алпийците ни в Банско

Малките скиори на "Юлен", ски клуб "Банско" и СК "Добринище" посрещнаха днес на Бъндеришка поляна водещите ни алпийци Алберт Попов, Камен Златков и Йоан Тодоров.

Купа "Боби Мавриков" - I кръг

Банско бе домакин на поредното издание от купа "Боби Мавриков" за деца от 8 до 12 години.

Алберт пренаписа историята в Шладминг

Приказката в Световната купа за Алберт Попов продължи и тази вечер пред 50 000 зрители в Шладминг.

Алберт Попов: Българите можем!

"В първия манш постигнах пето място и направо не можах да повярвам. Опитах се да остана концентриран. Второто спускане успях да го направя. И влязох в топ 10. Много съм доволен. Публиката тук е страхотна. Топ 10 - много съм щастлив. Българите можем!"

Уникално представяне на Алберт в Кицбюел

Алберт Попов се представи уникално на слалома за световната купа в Кицбюел. Пред повече от 40 хиляди зрители 21-годишният национал зае девето място в крайното класиране.

Йоан Тодоров спечели слалома за купа "Бороспорт"

Националът в алпийските ски Йоан Тодоров ("Юлен") спечели втория слалом за купа "Бороспорт".

Скробанска спечели и слалома за купа "Бороспорт"

Трета, поредна победа за 3 дни постигна днес Симона Скробанска ("Юлен").

Алберт Попов спечели втория слалом в Италия

Алберт Попов спечели втория слалом за ФИС във Вал Палот (Ит).

Алберт Попов втори на слалома в Италия

Силното представяне на Алберт Попов през сезона продължи и днес, с второ място в слалома за ФИС

Скробанска с нова победа за купа "Пампорово"

Симона Скробанска ("Юлен") спечели и слалома за купа "Пампорово".

Скробанска и Тодоров първи на гигантския слалом за купа "Пампорово"

Алпийците на "Юлен", Симона Скробанска и Йоан Тодоров спечелиха днешните стартове в гигантския слалом за купа "Пампорово".

"Юлен" с три титли от купа "Пампорово"

СК "Юлен" спечели три първи места в гигантския слалом за купа "Пампорово", за възрастите до 14 и 16 г.

Алберт и Камен ще участват в Аделбоден

Водещите ни състезатели в алпийските ски, Алберт Попов и Камен Златков ще участват на Световната купа в Аделбоден (Швейц).

Банско с отлични условия за тренировки на националите по ски

Отлични условия за тренировки подготвят за националите по ски алпийски дисциплини в Банско.

Алберт Попов спечели и двата слалома за купа "Юлен"

Водещият ни алпиец, Алберт Попов (Мотен) спечели и двата слалома за купа "Юлен", проведени днес в Банско. Стартовете са от календера на ФИС и БФСки, а организатор е "Юлен" АД.

Алберт и Камен стартират в слаломите за купа "Юлен"

Водещите български състезатели в алпийските ски Алберт Попов и Камен Златков ще участват в двата слалома за купа "Юлен" в Банско на 27 декември

Алберт Попов 16-и на слалома в Мадона ди Кампилио

Алберт Попов се представи блестящо на слалома на осветление за Световната купа в Мадона ди Кампилио (Ит) и зае 16-о място.

Младите алпийци откриха сезона с купа "Юлен"

Банско бе домакин на първите стартове за сезона при алпийците. Купа "Юлен" започна с гигантски слалом и слалом за възрастите от 14 до 16 г.

Камен Златков влезе в топ 10 на гигантски за Континенталната купа

Успешно завърши турнето на националите по ски в Китай за Континенталната купа.

Камен Златков е 12-и на гигантски слалом за Континенталната купа

Силното представяне на Камен Златков в стартовете за Континенталната купа в Китай продължава.

Нов подиум за Камен Златков в Китай

Пореден силен старт за Континенталната купа по ски алпийски дисциплини в Китай направи Камен Златков.

Камен Златков първи в слалома за Континенталната купа

Силно се представиха българските национали Камен Златков и Йоан Тодоров на проведения днес в Тайву (Кит) слалом за Континенталната купа по ски алпийски дисциплини.

Заднепровска шеста на старта на сезона

Националката в алпийските ски, Гергана Заднепровска (на снимката) откри новия състезателен сезон с шесто място на гигантския слалом за ФИС, в Санта Катерина (Ит).

Камен Златков седми за Континенталната купа в Китай

Националът в алпийските ски, Камен Златков зае седмо място на слалома за Континенталната купа в Уанглонг (Кит).

Камен Златков с рекорд в Европейската купа

Рекордно класиране в кариерата си в Европейската купа постигна днес националът в алпийските ски, Камен Златков. На слалома в Леви (Финл) 21-годишният софиянец зае 11-о място с време 1:47,94 мин.

Алберт с историческо класиране за Световната купа

Водещият ни алпиец, Алберт Попов пренаписа историята на българските ски днес в Леви (Финландия). На пистата "Леви Блек", 21-годишният софиянец стартира с №75 в първия манш и след перфектно каране завърши 22-и и така, за първи път намери място в топ 30 за втория манш.

Камен откри сезона с шесто място на слалом

Националът в алпийските ски, Камен Златков зае шесто място в първия си старт за сезона. В Каабдалис (Шв) Златков стартира в слалома за ФИС.

Алберт Попов ще стартира за СК в Леви

Бронзовият медалист от световното младежко в Давос 2018, Алберт Попов ще представя България в слалома за Световната купа по ски алпийски дисциплини в Леви (Финландия) на 18 ноември (неделя).