Министерство на младежта и спорта

Камен Златков влезе в топ 10 на гигантски за Континенталната купа

Успешно завърши турнето на националите по ски в Китай за Континенталната купа.

Камен Златков е 12-и на гигантски слалом за Континенталната купа

Силното представяне на Камен Златков в стартовете за Континенталната купа в Китай продължава.

Нов подиум за Камен Златков в Китай

Пореден силен старт за Континенталната купа по ски алпийски дисциплини в Китай направи Камен Златков.

Камен Златков първи в слалома за Континенталната купа

Силно се представиха българските национали Камен Златков и Йоан Тодоров на проведения днес в Тайву (Кит) слалом за Континенталната купа по ски алпийски дисциплини.

Заднепровска шеста на старта на сезона

Националката в алпийските ски, Гергана Заднепровска (на снимката) откри новия състезателен сезон с шесто място на гигантския слалом за ФИС, в Санта Катерина (Ит).

Камен Златков седми за Континенталната купа в Китай

Националът в алпийските ски, Камен Златков зае седмо място на слалома за Континенталната купа в Уанглонг (Кит).

Камен Златков с рекорд в Европейската купа

Рекордно класиране в кариерата си в Европейската купа постигна днес националът в алпийските ски, Камен Златков. На слалома в Леви (Финл) 21-годишният софиянец зае 11-о място с време 1:47,94 мин.

Алберт с историческо класиране за Световната купа

Водещият ни алпиец, Алберт Попов пренаписа историята на българските ски днес в Леви (Финландия). На пистата "Леви Блек", 21-годишният софиянец стартира с №75 в първия манш и след перфектно каране завърши 22-и и така, за първи път намери място в топ 30 за втория манш.

Камен откри сезона с шесто място на слалом

Националът в алпийските ски, Камен Златков зае шесто място в първия си старт за сезона. В Каабдалис (Шв) Златков стартира в слалома за ФИС.

Алберт Попов ще стартира за СК в Леви

Бронзовият медалист от световното младежко в Давос 2018, Алберт Попов ще представя България в слалома за Световната купа по ски алпийски дисциплини в Леви (Финландия) на 18 ноември (неделя).

Мъжкият "Б" отбор и жените тренират на Хинтертукс

Започна лагерът на алпийците на глетчера Хинтертукс.

Алберт Попов открива сезона в Зьолден

Бронзовият медалист в гигантския слалом от световното първенство по ски за младежи в Давос 2018, Алберт Попов ще представя България на откриването на сезона в Световната купа в Зьолден (27-28 октомври).

Златков взе и титлата в гигантския слалом

Ден след като спечели титлата в слалома от държавното първенство по ски алпийски дисциплини в Банско, Камен Златков ("Мотен" - №25) триумфира и като №1 в гигантския слалом.

Дел Кампо и Киркова спечелиха слалома от ДП в Банско

Испанецът Хуан Дел Кампо и Мария Киркова ("Юлен") спечелиха слаломите при мъжете и жените от откритото държавно първенство по ски в Банско.

Камен Златков е №1 в слалома за купа "Пирин"

Националът Камен Златков ("Мотен") спечели днешния слалом от програмата на купа "Пирин" и от календара на ФИС.

Алберт Попов спечели гигантския слалом за купа "Пирин"

Алберт Попов започна с победа участието си в стартовете за купа "Пирин" в Банско

Алберт Попов с подиум в Загреб

Алберт Попов постигна поредно силно класиране в старт от календара на ФИС

240 деца стартираха в „Мемориал на шампионите“ на Боровец

240 деца от 17 клуба от цялата страна застанаха на старт в „Мемориал на шампионите“ на Боровец.

Юлия Златкова със златен дубъл на купа ПИБА в Боровец

Юлия Златкова от ски клуб „Юлен“ направи златен дубъл на стартовете за купа ПИБА

Започнаха състезанията за купа PIBA в Боровец

Гигантски слалом бе първата дисциплина от състезанията при момчетата и момичетата до 14 и 16 г в Боровец за купа PIBA.

Алберт завърши сезона в ЕК като №1 от Източна Европа

Силните изяви на Алберт Попов през сезона продължиха днес с 11-о място на финалите на Европейската купа в Солдеу (Андора).

65 стартираха в слалома от Държавното първенство в Пампорово

Точно 65 млади таланти, от всички клубове в България, стартираха днес в слалома от държавното първенство по ски алпийски дисциплини за възрастите до 14 и 16 г в Пампорово.

Започна държавното първенство на алпийците 14-16 г в Пампорово

Пампорово е домакин днес и утре на държавното първенство по ски алпийски дисциплини за момчета и момичета 14-16 г. Организатори са БФСки и "Пампорово" АД.

Камен Златков с рекордно класиране за Европейската купа

Рекордно класиране, в старт за Европейската купа, постигна днес националът в алпийските ски, Камен Златков.

Камен Златков спечели слалома в Загреб

Впечатляваща победа, в слалома за ФИС в Загреб, постигна талантливият български алпиец, Камен Златков.

Алберт със силен резултат за ЕК при минус 26 градуса

Националът в алпийските ски, Алберт Попов затвърди силната си форма в гигантския слалом, като днес зае 22-о място за Европейската купа

Камен и Алберт: Рискувахме всичко в слалома

Водещите ни алпийци, Камен Златков и Алберт Попов приключиха днес участието си на Oлимпийските игри в ПьонгЧанг.

185 деца се състезаваха за купата „Витоша ски”

185 деца демонстрираха завидни умения по време на състезанието по гигантски слалом за купата на "Витоша ски"

Мария Киркова с осми старт на олимпийски игри

Националката в алпийските ски, Мария Киркова направи днес, в ПьонгЧанг осмия си старт на зимни олимпийски игри.

Камен Златков изпусна медал от Световното в Давос

Малшанс попречи на Камен Златков да спечели втори медал за България от световното по ски алпийски дисциплини за младежи в Давос (Швейц).

Алберт Попов спечели бронз от световното младежко

Уникален успех в алпийските ски постигна днес талантливият ни алпиец Алберт Попов. Той спечели бронзов медал в гигантския слалом от световното за младежи

Алберт стартира в супергигантския слалом в Давос

Националът в алпийските ски, Алберт Попов започна днес участие на младежкото световно първенство в Давос (Швейц).

Купа „Капи“ събра в Банско най-добрите млади скиори

За поредна година, състезанията за купа „Капи“ събраха в ски курорт №1 Банско, най-добрите млади алпийци до 14 и до 16 г. В рамките на два дни те мериха сили на слалом и гигантски слалом.

Алберт с нови точки от Европейската купа

Ден след като записа рекордното за кариерата си 8 място за Европейската купа, днес Алберт Попов спечели нови точки в престижната надпревара.

Алберт с рекорд в Европейската купа

Уникален резултат в алпийските ски, постигна днес талантливият ни национал, Алберт Попов.

Алберт с нов подиум във Фолгария

Пореден силен старт на гигантски слалом направи днес националът ни в алпийските ски, Алберт Попов.

Алберт втори на гигантски слалом във Фолгария

Алберт Попов отново се представи силно в гигантски слалом от календара на ФИС.

Алберт Попов 26-и за Европейската купа в Австрия

Алберт Попов отново влезе в точките за Европейската купа по ски алпийски дисциплини. 20-годишният национал зае 26-о място на гигантския слалом за ЕК в Киршберг (Ав).

Златков и Вукадинова първи на слалома в Боровец

Националите Камен Златков (Мотен) и Ева Вукадинова (Боровец) спечелиха днешните слаломи за купа "Бороспорт". Златков бе най-бърз от всичките 50 състезатели от 10 нации, с общо време от двата манша от 1:52,35 мин.

Музаферия и Антонио с победи на слалома в Боровец

Елведина Музаферия (Босна и Херцеговина) и Йоанис Антонио (Гър) са победителите в днешия слалом за купа "Бороспорт", който се проведе в Боровец.

Алберт спечели гигантския слалом в Австрия

Поредно силно представяне в старт за ФИС, постигна днес националът ни в алпийските ски Алберт Попов. Той спечели гигантския слалом в Мариа Алм (Ав).

Киркова и гърци бият на слаломите в Пампорово

Националката Мария Киркова (Юлен) и гръцките скиори Йоанис Антонио и Йоанис Приос спечелиха днешните слаломи за купа Пампорово, валидни за ФИС.

Алберт Попов с първи подиум за 2018-та

Алберт Попов зае второ място на гигантския слалом за ФИС в Мариа Алм (Ав)

Тодоров и Киркова спечелиха гигантските слаломи в Пампорово

Националите Йоан Тодоров и Мария Киркова спечелиха днешните гигантски слаломи за купа Пампорово, които са и от календара на ФИС. Участие в състезанията на мъжете алпийци взеха над 43-а състезатели от 10 страни, а при дамите стартираха 24 от 8 страни.

Йоан Тодоров спечели втория слалом за купа "Юлен"

Националът Йоан Тодоров (Юлен) спечели днешния слалом за купа "Юлен" на Банско. Той остави на 0,08 сек на второто място Георги Нушев (Юлен).

Камен Златков 23-и в слалома за ЕК в Обереген

Националът в алпийските ски Камен Златков се представи на ниво в поредния слалом за Европейската купа, който се проведе днес в Обереген (Ит). В първия манш Камен стартира с №40 и даде 23-о време

Алберт Попов отново в топ 30 на Европейската купа

Завърналият се в алпийските ски, след тежка контузия на глезена, Алберт Попов зае 28-о място в днешния гигантски слалом за Европейската купа в Трусил (Нор).

Камен Златков 10-и на гигантски слалом в Швеция

Силното представяне на талантливия Камен Златков в стартовете за ФИС продължава. Във Фунайесдайен (Швеция) националът в алпийските ски постигна 10-о място на гигантски слалом.

Шесто място за Камен Златков на гигангски слалом за ФИС

Националът в алпийските ски Камен Златков постигна поредно добро класиране в старт за ФИС.

Камен Златков втори на слалома в Леви

Възстановяващият се от две сериозни контузии на рамото Камен Златков постигна първи подиум за новия сезон. 20-годишният талант зае второ място в слалома за ФИС