С използването на сайта Вие приемате, че използваме "бисквитки" за подобряване и персонализиране на съдържанието, както и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. Съгласявам се

ФИС потвърди стартовете за Световната купа в Банско през новия сезон

Съветът на Международната федерация по ски и сноуборд (FIS) потвърди днес на свое заседание календара на стартовете от Световните купи във всички дисциплини за сезон 2025/2026.

В сноуборда Банско ще приеме два старта за СК в паралелния гигантски слалом. Те ще се проведат на 17 и 18 януари 2026 г. и ще бъдат последните, които ще са валидни за спечелване на квоти за Олимпиадата в Милано и Кортина.
В стартовете в Банско тази година Радослав Янков зае трето място, а новата ни звезда Тервел Замфиров за първи път стигна до топ 4 в Световната купа, а в края на сезона стана и първият българин световен шампион в сноуборда.

 

 
Пл. Вълков, пресаташе БФСКИ

БФСки и нейните спонсори наградиха с 80 000 евро топ състезателите и техните треньори

Българската федерация по ски (БФСки) и нейните спонсори наградиха с финансови бонуси на стойност 80 хиляди евро топ състезателите Тервел Замфиров, Малена Замфирова, Радослав Янков, Александър Кръшняк, Владимир Зографски и техните треньори Анатолий Замфиров, Георги Атанасов, Гжегож Собчик и Анджей Запоточни за силните резултати през изминалия състезателен сезон.

Медиите избраха Тервел Замфиров и Анатолий Замфиров за спортист и треньор за януари и февруари

Тервел бе награден днес за най-добър спортист за януари и февруари в анкетата на „Пресклуб България“, а баща му Анатолий получи наградата за треньор №1.

България организира успешно и лагер на ФИС по алпийски сноуборд

Българската федерация по ски проведе за втора година лагер на ФИС по алпийски сноуборд.

генерални спонсори
партньори