С използването на сайта Вие приемате, че използваме "бисквитки" за подобряване и персонализиране на съдържанието, както и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. Съгласявам се

Радо Янков влезе в топ 15 на Световната купа

Звездата ни в сноуборда, Радослав Янков завърши днес на 15-о място в паралелния слалом в Баное (Русия). Това е най-доброто му класиране за сезона в Световната купа по сноуборд. Радо беше елиминиран на осминафиналите от втория в квалификациите представител на домакините Андрей Соболев, който го изпревари с 45 стотни от секундата.

Световният шампион Дмитрий Логинов триумфира в състезанието, след като спечели изцяло руския финал срещу 19-годишния Степан Наумов, който стигна за първи път до подиума в едва петия старт в кариерата си. За Логинов това беше трета победа за Световната купа. Вчера Янков бе 20-и в руския курорт. Той пропуска старта в Москва, заради болки в кръста. Соболев пък завърши трети. Логинов е лидер в генералното класиране за големия Кристален глобус в паралелните дисциплини с 322 точки, следван от Андреас Промегер (Австрия) с 287 точки и Аарон Марк (Италия) с 279 точки. Янков е 31-и с 46 точки.

В подреждането за малката Световна купа в паралелния слалом, Логинов също води със 180 точки, пред Марк и Дмитрий Карлагачев (Русия) с по 158 точки. Янков заема 25-ата позиция с 30 точки.

Пл. Вълков, пресаташе БФСКИ

Перспективите пред България да бъде домакин на Зимните младежки олимпийски игри през 2028 г. бяха обсъдени на работна среща в президентската институция

България разполага с голям потенциал и отлични природни условия за организирането и провеждането на Зимни младежки олимпийски игри