С използването на сайта Вие приемате, че използваме "бисквитки" за подобряване и персонализиране на съдържанието, както и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. Съгласявам се

Радослав Янков завърши на осмо място за Световната купа в паралелния слалом

Най-добрият български сноубордист Радослав Янков завърши осми в крайното класиране на паралелен слалом за Световната купа за сезон 2023/24. Във финалния старт във Винтерберг (Гер) Янков зае 20-то място. Така той завърши в дисциплината със 180 точки, а носител на малката купа е Санг Хо Лии (Корея) с 313 точки. Именно в паралелния слалом този сезон Радо постигна трето място в първия старт за Световната купа в Пампорово. В генералното класиране за Световната купа Янков е 12-ти с 271 точки, а първи е Бенямин Карл (Ав) с 626 точки. В подреждането за PGS Радослав е 21-ви с 91 точки, а носител на малкия глобус е отново Карл с 489 точки.

Пл. Вълков, пресаташе БФСКИ

Перспективите пред България да бъде домакин на Зимните младежки олимпийски игри през 2028 г. бяха обсъдени на работна среща в президентската институция

България разполага с голям потенциал и отлични природни условия за организирането и провеждането на Зимни младежки олимпийски игри