С използването на сайта Вие приемате, че използваме "бисквитки" за подобряване и персонализиране на съдържанието, както и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. Съгласявам се

Българската федерация по ски проведе днес годишното отчетно общо събрание.

Президентът на БФСки Цеко Минев бе преизбран на член на Изпълкома на ФИС

Цеко Минев бе преизбран днес за трети пореден път за член на Изпълкома на Международната федерация по ски

БФСки награди най-добрите за сезон 2023/24

Българската федерация по ски награди на официална церемония днес най-добрите състезатели в отделните направления за сезон 2023/2024.

Банско приема за първи път световна и европейска купа по сноуборд

Българската федерация по ски получи поредно признание по време на календарната конференция на ФИС в Порторож.

Талантите ни в сноуборда са отбор на месец март

Младите ни звезди в сноуборда Тервел Замфиров, Кристиан Георгиев, Петър Гергьовски и Александър Кръшняк спечелиха 9 гласа от общо 25 на спортните редакции в анкетата на Пресклуб „България“ за март.

Българска федерация по ски отпразнува своя 100-годишен юбилей

Българската федерация по ски отпразнува подобаващо своя 100-годишен юбилей.

Перспективите пред България да бъде домакин на Зимните младежки олимпийски игри през 2028 г. бяха обсъдени на работна среща в президентската институция

България разполага с голям потенциал и отлични природни условия за организирането и провеждането на Зимни младежки олимпийски игри

Фотоизложба представя 100-годишнината на ски спорта в България

При голям интерес Българска федерация по ски, Столична община и Фондация „София – европейска столица на спорта“ откриха днес фотоизложбата „100 години ски спорт в България“.

БФСки организира за първи тренировъчен лагер по сноуборд на ФИС в България

Българската федерация по ски организира за първи път тренировъчен лагер под егидата на ФИС по алпийски сноуборд.

Завърши финалният лагер на „Научи се да караш ски“

С много емоции, нови умения в ските и нови приятелства завърши финалният лагер от 15-то издание на проекта „Научи се да караш ски“.

Кристиан Георгиев взе титлата и в паралелния слалом

Кристиан Георгиев (Юлен) взе златото и в паралелния слалом

Кристиан Георгиев с първа титла от държавното по сноуборд

Кристиан Георгиев (Юлен) спечели днес и първата си национална титла при мъжете

Стоилов и Бертани са шампиони на България в гигантския слалом

Константин Стоилов и Луиза Бертани от тима на „Витоша ски“ са шампиони на България в гигантския слалом.

Стартира лагерът на финалистите от „Научи се да караш ски“

Днес в Банско стартира финалният лагер от 15-то издание на проекта „Научи се да караш ски“.

Калин Златков и Анина Цурбриген с по 2 победи на слаломите в Банско

Националите Калин Златков и Анина Цурбриген записаха две победи днес в слаломите на ФИС в Банско.

Калин Златков на 10 стотни от подиума в Парнасос

Само 10 стотни не стигнаха на Калин Златков за втори пореден подиум на слалом в Парнасос.

Калин Златков втори в слалома в Парнасос пред куп звезди

Калин Златков зае престижното второ място в слалома от гръцкото национално първенство в Парнасос (Гър)

Андрей Самарджийски взе награда за постижение №1 на Kids trophy

Андрей Самарджийски взе специалната награда – "Принц на състезанието" за най-добро постижение от двата дни на надпреварата Kids Trophy

Купа „Радо Янков“ събра над 70 деца в Пампорово

Поредното състезание, организирано от най-успешния ни сноубордист Радослав Янков, събра на Пампорово над 70 деца.

Победа и второ място за младите ни таланти в Австрия

Победа и второ място постигнаха младите български таланти на Kidstrophy в Австрия.

Приключи държавното по ски за момчета и момичета в Банско

дисциплината слалом днес в Банско приключи държавното първенство по ски за момичета и момчета до 14 и 16 години.

Злато за Кристиан от световното, Тервел е втори, а Петър трети

Тоталният триумф на сноубордистите ни на младежкото световно в Лахтал (Ав) продължи и днес.

Сноубордистите ни със страхотен успех на световното за младежи

В Лахтал (Ав) Тервел Замфиров спечели квалификацията в паралелния гигантски слалом и даде заявка да повтори титлата си от Банско 2023

„Научи се да караш ски“ с много емоции на Витоша и Пампорово

С много положителни емоции на Витоша и в Пампорово приключи поредната седмица от проекта „Научи се да караш ски“.

Радо с голям финал за Европейската купа в Санкт Мориц

Асът ни в сноуборда Радослав Янков кара в големия финал на паралелния слалом от финалите на Европейската купа в Санкт Мориц (Швейц).

Президентът на БФСки връчи в Заалбах кристалния глобус в слалома на Мануел Фелер

Президентът на Българската федерация по ски и член на Съвета на Международната ски и сноуборд федерация Цеко Минев бе удостоен с голямата чест да връчи от името на ФИС малкия кристален глобус в слалома на Мануел Фелер (Ав)

Марио Матиканов спечели и четирите титли от Държавното първенство по ски бягане на Белмекен

Марио Матиканов от Александър Логистик спечели всичките 4 дисциплини при мъжете от Държавното първенство по ски бягане

„Научи се да карш ски“ продължава в Банско

Втората седмица от 15-ото издание на проекта „Научи се да караш ски“ в Банско завърши успешно днес.

Медалисти от Държавното първенство по слоупстайл/биг еър

Държавното първенство по слоупстайл/биг еър се проведе на 11-12 март в Пампорово. Организатори на шампионата, който се проведе във Фън парка бяха БФСки и „Пампорово“ АД.

„Научи се да караш ски“ започна и в Пампорово

Първите 100 деца завършиха обучението си в Пампорово в програмата „Научи се да караш ски“

Радослав Янков завърши на осмо място за Световната купа в паралелния слалом

Радослав Янков завърши осми в крайното класиране на паралелен слалом за Световната купа за сезон 2023/24

Над 80 млади таланти участваха в гигантския слалом за в купа „Пампорово“

Повече от 80 млади таланти в ските участваха в гигантския слалом за купа „Пампорово“

"Научи се да караш ски“ стартира и в Банско

Програмата "Научи се да караш ски" стартира и в Банско, като първата седмица от 15-ото издание на инициативата приключи днес с атрактивно състезание.

Калин Златков с втора победа за 5 дни

Втора победа в силен слалом от календара на ФИС постигна националът ни в алпийските ски Калин Златков.

Алберт Попов вече е финалист в слалома за Световната купа

Алберт Попов вече е финалист в слалома за Световната купа след отмяната на последния слалом в Кранска гора.

Калин Златков с четвърти подиум на слалом за ФИС

Калин Златков постигна нов силен резултат на слалом от календара на ФИС.

Калин Златков с нов подиум в слалом на ФИС

Поредно класиране в топ 3 на слалом на ФИС постигна днес Калин Златков.

Калин Златков с победа на слалома за ФИС в Берхтесгаден

Калин Златков спечели убедително силния слалом от календара на ФИС в Берхтесгаден (Гер).

Първо и второ място за ски бегачите ни на Балканската купа в Словения

Силно се представиха националите ни по ски бягане в стартовете за Балканската купа в Равна Гора (Слвн).

Златков и Стоилов с подиуми на слаломите в Германия и Австрия

Силен ден имаха днес в стартовете за ФИС националите в алпийските ски, Калин Златков и Константин Стоилов.

ФИС с отлична оценка за детските стартове по ски за Купа „Капи“

Най-голямото международно състезание по ски за деца в България – купа „Капи“ събра в Банско 200 таланти от рекордните за този ранг надпревари 12 държави. Организатори на събитието бяха „Юлен“ АД и БФСки.

Купа „Пампорово“ събра за 2 слалома талантите в ските до 16 г

Купа „Пампорово“ събра за два слалома младите ни таланти в ските до 14 и до 16 години.

БФСки проведе днес общо събрание

Българската федерация по ски проведе днес общо събрание във връзка с изискване в програмата за финансиране на спортните клубове на Министерството на младежта и спорта.

Алберт Попов е 14-ти на слалома за Световната купа в Палисейдс/Тахо

Ново силно представяне в Световната купа направи днес Алберт Попов.

15-то място за Радо Янков във втория ПГС в Криница

Радослав Янков завърши на 15-о място във втория паралелен гигантски слалом в Криница (Полша).

Радо Янков с ново класиране в топ 8 на Световната купа

Радослав Янков зае осмо място в паралелния гигантски слалом от световната купа по сноуборд в Криница-Здруй (Полша).

Започна държавно първенство по ски бягане в Куртово

Държавното първенство по ски бягане (U12-U16) в Куртово стартира днес с дисциплината спринт.