С използването на сайта Вие приемате, че използваме "бисквитки" за подобряване и персонализиране на съдържанието, както и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. Съгласявам се

БЪЛГАРСКА ФЕДЕРАЦИЯ СКИ

Министерство на младежта и спорта

Сноуборд 16.08.2019

Радо Янков с ползотворен лагер на Белмекен

Носителят на Световната купа в сноуборда за 2016-а, Радослав Янков приключи едноседмичния си лагер на Високопланинската база Белмекен.

Алпийците тренират с настроение на Саас-Фе

Водещите български скиори започнаха подготвителния си лагер на сняг на глетчера Саас-Фе (Швейцария).

Сноуборд 12.07.2019

БФСки организира треньорски семинар за кондиционна подготовка по Сноуборд

На 15-16.07.2019г. БФСки ще проведе треньорски семинар за кондиционна подготовка по Сноуборд. В семинара ще се включат всички клубни треньори от страната, както и част от треньорите по Freestyle Ski

Алберт Попов с първи лагер на сняг

Най-добрият ни алпиец, Алберт Попов започна първия си лагер на сняг от подготовката за новия сезон.

БФСки проведе годишното си общо събрание

Българската федерация по ски проведе днес, в сградата на Министерството на младежта и спорта, Общото събрание на членовете на БФСки.

Ски скок 24.06.2019

Първо състезание по ски скок за сезона

На възстановената ски шанца в Самоков, в неделя се проведе първото за сезона състезание по ски скок.

Банско с висока оценка от инспекцията на ФИС

Екип на ФИС, воден лично от новия рейс директор на стартовете за световната купа в алпийските ски за жени - Петер Гердол, инспектира днес ски зона Банско.

Първият летен лагер на алпийците приключи

Днес приключва първият лагер по физическа подготовка от подготвителния период на националния отбор по ски алпийски дисциплини.

Влади Зографски се ожени

Най-добрият български ски скачач, Владимир Зографски се ожени за дългогодишната си приятелка Агнешка Сковрон.

Националите ще тренират до Гергьовден на Банско

Националните отбори в алпийските ски започнаха от 2 май тренировъчен лагер в ски зона Банско.

Българската федерация по ски закри сезон 2018/19

Българската федерация по ски закри един от най-успешните си състезателни сезони.

Ски скок 14.04.2019

Ски скока завърши сезона с купа "Витоша ски"

Купа "Витоша ски" на възстановените ски шанци в Самоков бе последното състезание за сезона по ски скок.

Кранец спечели втория гигантски слалом в Банско

Победителят от гигантския слалом за Световната купа в Заалбах-Хинтерглем (Ав), Жан Кранец (Слвн) спечели днешния втори гигантски слалом от календара на ФИС в Банско.

Хадалин спечели първия гигантски слалом в Банско

Световният вицешампион в алпийската комбинация от Оре 2019, Стефан Хадалин спечели първия гигантски слалом за ФИС, проведен днес в ски зона Банско.

Паралелен слалом за купа "Капи"

Днес, на писта "Детска котва" в ски зона Банско, се проведе атрактивното състезание парелелен слалом от програмата на купа "Капи".

Златков и Вукадинова са шампиони на България на Супер-Г

Камен Златков (Мотен) и Ева Вукадинова (Боровец) са шампиони на България в скоростните дисциплини - супергигантски слалом.

Наградиха в Банско най-добрите от проекта "Научи се да караш ски"

Най-добрите участници в 11-ото издание на проекта "Научи се да караш ски" на Българската федерация по ски и Министерството на младежта и спорта (ММС) имаха щастието да карат по легендарната писта "Томба" в Банско

Скиори от 19 нации очаровани от пистите в Банско

Условията за ски в Банско са перфектни независимо, че е краят на месец март.

Словенец спечели слалома на Мексико в Банско

Словенският скиор Тижан Маровт спечели слалома на Мексико, който бе от календара на ФИС и се проведе в Банско.

Сноуборд 29.03.2019

Pamporovo Freestylerz

На 29.03.2019г., въпреки тежките метеорологични условия, Pamporovo Freestylerz за деца от 8 до 15г., бе проведено успешно.

Камен Златков взе титлата в слалома

Камен Златков ("Мотен") спечели титлата в слалома от откритото държавното първенство на алпийците в Банско.

Попов и Вукадинова са шампиони на България в гигантския слалом

Алберт Попов ("Мотен") и Ева Вукадинова ("Боровец") спечелиха, днес в Банско, титлите в гигантския слалом от държавното първенство по ски алпийски дисциплини.

Сноуборд 27.03.2019

Купа "Борд Райдър" събра в Чепеларе 53 деца

На писта "Мечи чал" в Чепеларе се проведоха състезанията по сноуборд за купа "Борд Райдър".

Сноуборд 26.03.2019

Държавно Първенство по Сноуборд - Слоупстайл

Държавно Първенство по Сноуборд - Слоупстайл, бе проведено на Витоша, до х. Алеко, на новоизградения фън парк “София”.

Словак и сръбкиня са №1 на гигантски слалом за купа "Пирин"

Словашкият алпиец, Самуел Ревуки и Петра Вельекович (Сърбия) спечелиха гигантските слаломи за купа "Пирин"

Камен Златков спечели слалома за купа "Пирин"

Камен Златков спечели днешния слалом за купа "Пирин", проведен в Банско

Ски скок 24.03.2019

Зографски приключи сезона с национален рекорд

Владимир Зографски направи силен финал на сезона в Световната купа

Конкурс за идеен проект на състезателния гащеризон на националните отбори на БФСКИ за сезон 19/20

Дизайнерът на одобрения проект ще бъде награден с парична премия от 500 лв.

Сноуборд 23.03.2019

"Сезонът не мина по най-добрия начин, но сме си извадили поуките"

"Винтерберг бе домакин и на последния ми старт за сезона", коментира след осмото си място в паралелния слалом от финалите на Световната купа по сноуборд Радослав Янков.

Радослав Янков победи световният шампион на финала във Винтерберг

Достоен финал на сезона в Световната купа по сноуборд направи днес във Винтерберг (Гер) Радослав Янков.

"Юлен" спечели и четирите титли в слалома от държавното първенство на най-младите

Най-добрите 75 алпийци при децата (до 14 и 16 г) стартираха в дисциплината слалом от втория ден на държавното първенство, което се провежда на писта "Витошко лале".

Ева Вукадинова с подиум в Словения

Ева Вукадинова зае второ място на слалом в националното първенство на Словения при девойките.

Мария Киркова с впечатляващ бенефис

Най-успешната българска алпийка, Мария Киркова приключи професионалната си кариера с голям бенефис на писта "Витошко лале".

Алберт Попов и Ивайло Борисов са спортист и треньор №1 за месец януари

На специална церемония в Пресклуб „България“, най-добрият ни скиор Алберт Попов и неговият треньор Ивайло Борисов бяха наградени за спортист и треньор №1 за месец януари

Витоша приема държавното първенство по ски на младите алпийци

Днес на Витоша стартира държавното първенство по ски алпийски дисциплини при момичетата и момчетата младша и старша възраст (до 14 и до 16 години).

Купа "САГ" и купа "Борд Райдър" ще се проведат в ски зона "Мечи Чал"

И тази година, на 23-24.03.2019г. в ски зона “Мечи Чал” ще се проведе купа “САГ”,състезание по ски крос за най-малките състезатели до 16г., организирана от ССК “Тракия-САГ”

Ски бягане 15.03.2019

Цинзов и Григорова с нови титли от държавното първенство по ски бягане

Веселин Цинзов (Александър Логистик) спечели държавната титла в дисциплината преследване с прекъсване, свободен стил.

Сноуборд 14.03.2019

Поредни титли за Радо Янков от държавния шампионат по сноуборд

Поредни титли от държавния шампионат по сноуборд в паралелните дисциплини спечели голямата ни звезда Радослав Янков (Амерс Спорт).

Мария Киркова с голям бенефис на 19 март

Водещата българска скиорка, Мария Киркова ще приключи с голям бенефис активната си състезателна дейност.

Алберт Попов влезе във финалите на Световната купа

България ще има за първи път свой състезател във финалите на Световната купа по ски в Солдеу (Андора).

"ЮЛЕН" с четири победи за купа "Пиба"

Младите скиори на "Юлен" постигнаха 4 победи в днешните стартове в гигантския слалом за купа "Пиба", които са валидни на ФИС и се проведоха в Банско.

Баба Марта зарадва на Витоша децата от "Научи се да караш ски"

Мартеници, лично от Баба Марта, получиха на Витоша деца от 11-ото издание на проекта "Научи се да караш ски" на Българската федерация по ски и Министерството на младежта и спорта.

Ски бягане 27.02.2019

Веско Цинзов с достоен финал на кариерата

Веселин Цинзов сложи край на активната си състезателна кариера днес, с участието си в дисциплината 15 км, класически стил на Световното първенство в Зеефелд (Ав)

Сноуборд 26.02.2019

Радо Янков е осми за малката купа на ПСЛ след стартовете в Китай

Водещият български състезател в сноуборда, Радослав Янков заема осмо място в класирането за Световната купа в паралелния слалом, след стартовете в Китай

Сноуборд 25.02.2019

Отлично представяне на Българските Юноши в състезанието по сноубордкрос във Ворас, Гърция, което се проведе на 23 и 24 февруари.

Малшанс за алпийците ни в слалома

Тотален малшанс споходи днес и тримата ни участници в слалома от Световното първенство по ски алпийски дисципини в Оре (Шв).

България с трима състезатели за слалома в Оре

България ще има трима алпийци в слалома при мъжете на Световното в Оре (Шв).

Йоан Тодоров премина успешно квалификацията в гигантския слалом

Йоан Тодоров премина успешно квалификацията на гигантски слалом на световното по ски алпийски дисциплини в Оре. Националът ни даде 18-о време и влезе в първите 25

181 деца се състезаваха за купата "Витоша ски"

181 деца от 16 ски клуба участваха в състезанието по гигантски слалом за купата на "Витоша ски", което се проведе на писта "Витошко лале 1" в сряда.

Българският скиор алпиец Калин Златков се нареди девети в слалома в Сараево.

Българският скиор алпиец, Калин Златков се нареди девети в слалома, на продължаващия в Сараево, Европейски младежки олимпийски зимен фестивал.