С използването на сайта Вие приемате, че използваме "бисквитки" за подобряване и персонализиране на съдържанието, както и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. Съгласявам се

Зографски влезе в топ 30 на Световната купа в Лилехамер

Владимир Зографски спечели днес първите си точки за сезона за Световната купа по ски скок.

Във втория старт на голямата шанца в Лилехамер от първия кръг Зографски зае 29-о място. Той завърши със сбор от 201,1 точки (скокове от 117 и 117,5 м). Влади бе на 30-о място след първите опити, но във втория постигна 26-и резултат, което го предвижи и с едно място напред в класирането.
Победител в състезанието с 285,3 точки стана Ян Хьорл (137 и 139,5 м). В събота Зографски пропусна да вземе точки, като остана 31-и в първия скок.

 
Пл. Вълков, пресаташе БФСКИ

🏂⛷️ Годишни опреснителни семинари и изпити за съдии – сезон 2025/2026

Българската федерация по ски публикува графика за годишните опреснителни семинари и изпити за съдии в спортовете алпийски ски, ски бягане и сноуборд.

Връчиха на Алберт Попов отличието за "Почетен гражданин на София"

Кметът на София Васил Терзиев и председателят на Столичния общински съвет (СОС) Цветомир Петров връчиха отличието „Почетен гражданин на София“ на скиора Алберт Попов.

Малена Замфирова триумфира в 10-тото зимно издание на наградата „Пьотр Нуровски“ на Европейските олимпийски комитети

Талантливата Малена Замфирова триумфира в 10-тото зимно издание на наградата „Пьотр Нуровски“ на Европейските олимпийски комитети (ЕОК)!

генерални спонсори
партньори