С използването на сайта Вие приемате, че използваме "бисквитки" за подобряване и персонализиране на съдържанието, както и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. Съгласявам се
Страхотен резултат за Световната купа по ски скок постигна днес в Рука, Финландия, Владимир Зографски. Най-добрият ни състезател в историята зае недостиганото досега от българин четвърто място. Асът ни постигна 131 м, за което получи 125.4 т. Победител на голямата шанца е Анже Ланишек (Словения) със 141 т (142 м).
Заради силния вятър организаторите взеха решение да се зачете за финално класирането след първия кръг.
Преди 7 години, отново в Рука, Влади бе шести за Световната купа, което беше и най-доброто българско постижение до днес.
Браво, Влади!
Българите можем!
С подиума си днес Кръшняк си осигури и квота за Олимпийските игри в Милано и Кортина.
Най-добрите състезатели по алпийски сноуборд ще участват в Световната купа в Банско на 17 и 18 януари. Това обяви на специална пресконференция, посветена на състезанието, Цеко Минев – президент на Българската федерация по ски.
Заявки за участие са подали 127 сноубордисти от 20 нации.
Петър Гергьовски спечели паралелния гигантски слалом за Европейската купа във Фолгария (Италия).