С използването на сайта Вие приемате, че използваме "бисквитки" за подобряване и персонализиране на съдържанието, както и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. Съгласявам се

Зографски 17-и на континенталната купа по ски скок в Австрия

Зографски 17-и на ски скок в Австрия Националът Владимир Зографски зае 17-о място във втория старт за Континенталната купа по ски скок в Щампс (Ав). Българинът регистрира опити от 104 м и 98,5 м и събра 221,2 т. Победител с Даниел Танде (Нор) с 261,2 т (112,5 м и 111,5 м). В първия ден от състезанията в Щампс Зографски завърши 43-и. На 26-27 септември той ще вземе участие в стартовете от Гран Пран в Хинсенбах (Ав). Състезателите от „Б” националния тим Красимир Симитчийски и Виктор Христов са на тренировъчен лагер на ФИС в Предацо до 17 септември. След това те ще участват в стартовете в Карпати купи на 24-25 септември и за купата на ФИС в Рашнов (Рум) на 26-27 септември.

Перспективите пред България да бъде домакин на Зимните младежки олимпийски игри през 2028 г. бяха обсъдени на работна среща в президентската институция

България разполага с голям потенциал и отлични природни условия за организирането и провеждането на Зимни младежки олимпийски игри