С използването на сайта Вие приемате, че използваме "бисквитки" за подобряване и персонализиране на съдържанието, както и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. Съгласявам се

Янков и Пенчева спечелиха титлите и в паралелния слалом

Ден след като спечелиха златните медали от националния шампионат по сноуборд в Пампорово в паралелния гигантски слалом Радослав Янков и Теодора Пенчева триумфираха и в паралелния слалом. На писта "Стената" при мъжете стартираха 31 състезатели от 7 държави. На финала Янков победи Михайло Кхарук (Укр). Втори и трети за държавния шампионат на България са Димитър Ганичев и Петър Гьошарков. При жените стартираха 11 сноубордистки от 6 държави. Пенчева победи на финала Олександра Хак-Чундак (Укр). За българското първенство среброто отива при Ниа Лисикова, а бронза при Лиа Манчева. При юношите до 20 г първи е Симеон Митрев, а при девойките победи Ниа Лисикова. В награждаването се включиха, Захари Сотиров, Георги Атанасов-Джоко и носителя на малката световна купа в паралелния гигантски слалом за 2017-а Радослав Янков.

Състезанията, които бяха последни от календара в сноуборда у нас преминаха при много добра организация от страна на "Пампорово" АД и БФСки.

Перспективите пред България да бъде домакин на Зимните младежки олимпийски игри през 2028 г. бяха обсъдени на работна среща в президентската институция

България разполага с голям потенциал и отлични природни условия за организирането и провеждането на Зимни младежки олимпийски игри