С използването на сайта Вие приемате, че използваме "бисквитки" за подобряване и персонализиране на съдържанието, както и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. Съгласявам се

Григорова 47-а на 15 км. св.стил в Геливаре

Преследващата олимпийска квота за Пьонгчанг 2018 Антония Григорова зае днес 47-о място от 92-е завършили състезателки в старта за ФИС на 15 км. свободен стил в Геливаре (Швеция). Българката постигна резултат 14:22,2 мин, а първа с по-добро време от 1:24,1 мин е Шарлоте Кара (Швеция). Втора с 13:06,1 мин е нейната сънародничка Хана Фалк, а трета с 13:08,4 мин е рускинята Юлия Белорукова. Днес Григорова пътува за Саараселка (Финл) за да се включи в програмата на националния тим по ски бягане.
От края на октомври водещите ни състезатели по ски бягане са на снежна подготовка в Муонио (Финландия), където ще останат до края на ноември. Подготовката на отбора е съобразена и с участието им в първите зимни състезания от календара на Международната федерация по ски (ФИС).
В края на миналата седмица в Олос (Финландия) при отлични снежни условия и огромна конкуренция в класическият старт на 10 км., националите ни при мъжете стартираха заедно с 201 състезатели мъже и юноши от 14 нации - Русия, Казахстан, Беларус, Естония, Канада, Япония, Китай, Литва, Украйна, Норвегия, Исландия, Мексико, Исландия и страната домакин Финландия.
На 10 км. класически стил призовите три места бяха спечелени от състезателите на Русия. Първи с време 20:35.7 мин е Александър Болшилов, следван от Алексей Червоткин с време 20:56.3 и Андрей Собакарев - 21:17.9. Веселин Цинзов се класира 37-ми с време 22:25.8, Йордан Чучуганов е 68-ми с 22:58.9. От юношите, Мартин Пенчев е 169-ти с време 25:36.3, Николай Вячев зае 172-ро място с 25:57.9 и 173-ти е Симеон Огнянов пробягал за време 26:04.9.
В женския старт на 5 км. класика стартираха 115 участнички. Победителка е Криста Пармаковкси от Финландия с време 11:56.3 мин, втора е Наталия Непряева от Русия с време 12:14.7 и трета е Юстина Ковалчик от Полша с време 12:20.5. Нашите девойки се класираха съответно на 68-мо място Нанси Окоро с време 13:56.7 и Ванеса Емилова 92-ра с време 15:03.4.
През втория състезателен ден 15 км. свободен стил, Алексей Червоткин (Русия) постигна време 29:32, следван от финландеца Ливо Нисканен  с 29:45.8, а трети е Денис Спитцов от Русия с 29:49.5. Веселин Цинзов и юношите не стартираха, а Йордан Чучуганов е 50-ти.
По-късно днес в Саариселка ще стартират останалите ни национали на 5 км кл.стил (жени) и 10 км кл.стил (мъже). В неделя пак там водещите ни състезатели ще участват на 10/15км. свободен стил.

Пламен Вълков, пресаташе на БФСки

Фотоизложба представя 100-годишнината на ски спорта в България

При голям интерес Българска федерация по ски, Столична община и Фондация „София – европейска столица на спорта“ откриха днес фотоизложбата „100 години ски спорт в България“.

БФСки организира за първи тренировъчен лагер по сноуборд на ФИС в България

Българската федерация по ски организира за първи път тренировъчен лагер под егидата на ФИС по алпийски сноуборд.

Завърши финалният лагер на „Научи се да караш ски“

С много емоции, нови умения в ските и нови приятелства завърши финалният лагер от 15-то издание на проекта „Научи се да караш ски“.