С използването на сайта Вие приемате, че използваме "бисквитки" за подобряване и персонализиране на съдържанието, както и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. Съгласявам се

Камен Златков изпусна медал от Световното в Давос

Малшанс попречи на Камен Златков да спечели втори медал за България от световното по ски алпийски дисциплини за младежи в Давос (Швейц). След първия манш в слалома, българският национал бе втори в класирането. Медалистът ни от гигантския слалом, Алберт Попов нямаше късмет и не завърши, а Йоан Тодоров бе 26-и. Във финалното спускане Тодоров зае 18-о място. Най-доброто му класиране до сега, от световно в този ранг е 14-то от слалома в Сочи през 2016-а година. Във втория манш Камен стартира с надеждата за медал, но както и още 12, сред които и Джефри Рийд, син на канадската легенда Кен Рийд, не завърши. Общо от стартиралите днес 123-ма състезатели до финала стигнаха само 30. Шампион стана Клемен Ноел (Фр).
Следващата голяма изява на Алберт Попов и Камен Златков ще е на олимпийските игри в ПьонгЧанг, като и за двамата това ще е дебют на най-големия спортен форум.

Пламен Вълков, пресаташе на БФСки

Перспективите пред България да бъде домакин на Зимните младежки олимпийски игри през 2028 г. бяха обсъдени на работна среща в президентската институция

България разполага с голям потенциал и отлични природни условия за организирането и провеждането на Зимни младежки олимпийски игри