С използването на сайта Вие приемате, че използваме "бисквитки" за подобряване и персонализиране на съдържанието, както и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. Съгласявам се
Първите 2 дни от държавното първенство по ски бягане в Банско (19-22 март) донесоха титли за състезателите на „Александър Логистик“, Веселин Цинзов и Нансо Окоро (на снимката).
Цинзов спечели първите места на спринт и интервален старт в класическия стил. Окоро си осигури златните медали в спринта и в интервалния старт, класически стил. При юношите старша, в интервалния старт, първи е Тодор Малчов (Банско), а при девойките старша – Дева-Мария Драгиева (Ком). В спринта при юношите старша, победата бе за Божидар Димитров („Рилски скиор“), а при девойките за Ванеса Емилова (Паничище). Всички резултати може да видите на сайта www.bfski.com.
На Витоша продължава 17-ото издание на проекта „Научи се да караш ски“ на Българската федерация по ски (БФСки). Обучението се провежда от професионалните ски учители от „Витоша ски“.
Владимир Зографски преодоля със 17-и резултат квалификациите за първия старт от Световното първенство по ски полети в Оберстдорф.
Малена Замфирова и Кристиан Георгиев спечелиха стартовете в паралелния гигантски слалом и затвърдиха българската доминация в този спорт.