С използването на сайта Вие приемате, че използваме "бисквитки" за подобряване и персонализиране на съдържанието, както и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. Съгласявам се

Радо Янков с 200 точки в Бад Гащейн

Водещият ни сноубордист, Радослав Янков спечели 200 точки от паралелния слалом (ПСЛ) в Бад Гащейн (Ав). Янков, който лекуваше контузия на дясната ръка мина без проблеми квалификацията. На осминафинала, обаче той бе спрян от олимпийския шампион на ПГС (паралелен гигантски слалом) от ПьонгЧанг 2018, Невин Галмарини (Швейц). В крайна сметка Радо остана на 13-ото място. Победата е за Стефан Баумайстер (Гер). В генералното класиране за СК води Бенямин Карл (Ав) с 2000 т. Втори с 1540 е Роналд Фишналер (Ит), а трети също с 1540 е Галмарини. Янков е 24-и с 296,10 т. В подреждането за ПСЛ е 13-и с 200 т. Следващите стартове за Янков са на 19-и януари в Рогла (Слвн), където ще има Паралелен гигантски слалом.

Пл. Вълков, пресаташе БФСки

Владимир Зографски с 17-и резултат в квалификациите за Световното първенство по ски полети

Владимир Зографски преодоля със 17-и резултат квалификациите за първия старт от Световното първенство по ски полети в Оберстдорф.

Пълен триумф за България във втория ден на Европейската купа по алпийски сноуборд в Банско

Малена Замфирова и Кристиан Георгиев спечелиха стартовете в паралелния гигантски слалом и затвърдиха българската доминация в този спорт.

Малена Замфирова с победа за Европейската купа в Банско

Силното представяне на българския тим по сноуборд в Банско продължава и в стартовете от Европейската купа. Днес в паралелния гигантски слалом победата при жените бе за най-голямата ни звезда при дамите – Малена Замфирова.

генерални спонсори
партньори