С използването на сайта Вие приемате, че използваме "бисквитки" за подобряване и персонализиране на съдържанието, както и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. Съгласявам се

Националите с първи тренировки в Банско за 2020

Националите в алпийките ски направиха днес първите си тренировки за 2020. Най-добрите ни състезатели Алберт Попов, Камен Златков и останалите от А, В, С и жените, имаха възможност да тренират при отлични условия в ски курорт №1 - Банско. Специално за тях, още вчера треньорският щаб на националите воден от Ивайло Борисов, Сергей Комаров и екипа на домакините от "Юлен" АД подготвиха трасето като за световната купа.
От Банско, Алберт пътува за Загреб, където на 5 януари ще кара в първия слалом за световната купа за календарната 2020. Камен Златков пък отива във Вожани (Франция), където на 4 и 5 януари ще кара в слаломите за Европейската купа. Попов и Златков ще се съберат в Мадона ди Кампилио за слалома за световната купа на 8 януари.


фото Иван Обрейков

Пл. Вълков, пресаташе БФСки

Банско приема 2 старта за Световната купа в сноуборда и през януари 2027 година

Ски курорт №1 в България - Банско ще бъде домакин на два паралелни гигантски слалома от Световна купа по алпийски сноуборд и през новия сезон. Според предварителния календар на ФИС стартовете под Тодорка ще са на 16 и 17 януари 2027 година.

БФСки и нейните спонсори наградиха с 80 000 евро топ състезателите и техните треньори

Българската федерация по ски (БФСки) и нейните спонсори наградиха с финансови бонуси на стойност 80 хиляди евро топ състезателите Тервел Замфиров, Малена Замфирова, Радослав Янков, Александър Кръшняк, Владимир Зографски и техните треньори Анатолий Замфиров, Георги Атанасов, Гжегож Собчик и Анджей Запоточни за силните резултати през изминалия състезателен сезон.

Медиите избраха Тервел Замфиров и Анатолий Замфиров за спортист и треньор за януари и февруари

Тервел бе награден днес за най-добър спортист за януари и февруари в анкетата на „Пресклуб България“, а баща му Анатолий получи наградата за треньор №1.

генерални спонсори
партньори