С използването на сайта Вие приемате, че използваме "бисквитки" за подобряване и персонализиране на съдържанието, както и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. Съгласявам се
Трети, пореден подиум на слалом в Русия постигна националът ни при алпийците, Камен Златков. Той завърши трети на състезанието за Купата на Далечния изток (еквивалент на Европейската купа), което се провежда в курорта „Горни въздух“ в Южно-Сахалинск (Русия). Победител днес е Кохей Кояма (Яп) с 1:37,14 мин. Втори, на 0,26 сек е Кристоф Кризл (Чех), а Камен Златков е трети на 0,40 сек. До момента, от трите старта в Русия, националът ни има една победа и две трети места. Утре е последният, четвърти слалом за Купата на Далечния изток.
На снимката: Камен Златков (първият от дясно наляво) на подиума
Българската федерация по ски проведе за втора година лагер на ФИС по алпийски сноуборд.
Радослав Янков и Биляна Замфирова спечелиха титлите в паралелния гигантски слалом от откритото държавно първенство по сноуборд в Банско.
Най-добрият ни алпиец Алберт Попов награди днес участниците във финалния лагер на 17-ия сезон на най-социално насочения проект на Българската федерация по ски – „Научи се да караш ски“. Най-добре представилите се през сезона получиха за награда 4-дневен ски лагер в ски курорт №1 Банско, където бяха обучавани от професионалните учители на „Юлен“ АД.