С използването на сайта Вие приемате, че използваме "бисквитки" за подобряване и персонализиране на съдържанието, както и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. Съгласявам се

Зографски с първи точки за световната купа

Най-добрият български ски скачач, Владимир Зографски спечели първите си точки за Световната купа за новия сезон. Това стана факт във втория старт за сезона, който се проведе отново в Нижни Тагил (Рус). Влади завърши 25-и, като събра 189,9 т от двата опита – 119,5 и 114,5 м. За класирането си той взима 6 точки за Световната купа. Най-доброто му класиране в руския център си остава 15-ото място от 2018-а. Победата взе носителят на последната СК, Халвор Егнер Гранеруд (Нор) с 235,3 т (134,5 и 122 м). Втори с 226,5 т (126 и 122,5м) е Карл Гайгер (Гер), а трети е Щефан Крафт (Ав) със 223,8 т (121,5 и 127 м). В генералното класиране за Световната купа, след 2 от 35 старта, води Гайгер (Гер) със 180 т, пред Гранеруд – 160 и Рьою Кобаяши (Яп) с 80т. Зографски е 35-и с 6.

Пл. Вълков, пресаташе БФСКИ

Фотоизложба представя 100-годишнината на ски спорта в България

При голям интерес Българска федерация по ски, Столична община и Фондация „София – европейска столица на спорта“ откриха днес фотоизложбата „100 години ски спорт в България“.

БФСки организира за първи тренировъчен лагер по сноуборд на ФИС в България

Българската федерация по ски организира за първи път тренировъчен лагер под егидата на ФИС по алпийски сноуборд.

Завърши финалният лагер на „Научи се да караш ски“

С много емоции, нови умения в ските и нови приятелства завърши финалният лагер от 15-то издание на проекта „Научи се да караш ски“.