С използването на сайта Вие приемате, че използваме "бисквитки" за подобряване и персонализиране на съдържанието, както и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. Съгласявам се
Традиционното състезание в ски бягането, купа НСА – „Мемориал Георги Зографов“ събра на Витоша 45 състезатели от 7 български клуба. Организатор на стартовете от календара на БФСки бе СК при НСА „В.Левски“.
Всички взеха участие на различни дистанции в масов старт, свободен стил.
При мъжете на 10 км първи е Александър Огнянов (Александър Логистик) с време 37:00,8 мин.
При дамите на 5 км първа е Валентина Димитрова (Паничище) с 22:33,7 мин.
Първи при юношите старша възраст до 18 г на 10 км е Марио Матиканов (Александър Логистик) с време 36:42,0 мин.
При момичетата старша (до 14 г) първа на 2,5 км е Николета Джелепова (Александър Логистик) с 12:30,1 мин, а при момчетата в същата възрастова група първи на 2,5 км е Петър Милев (Александър Логистик) с 9:44,0 мин.
Купите „Мемориал Георги Зографов“ за най-добре представили се студенти в състезанието получиха Илияна Джаджарова (НСА „В. Левски“) и Иван Пешков (НСА „В. Левски“). Призовете им бяха връчени лично от зам.ректора на НСА „В. Левски“ проф. Кирил Андонов.
Пълните резултати може да намерите на www.bfski.com.
Малена Замфирова претърпя втора операция в Грац.
Операцията на най-добрата ни сноубордистка Малена Замфирова в болница в Грац продължи повече от 6 часа и приключи около 15 ч. местно време.
Най-добрата ни сноубордистка Малена Замфирова получи голяма подкрепа днес от участниците в паралелния слалом за Световната купа в Шпиндлерув Млин, Чехия